• +40 21 316 79 32

Departament

Departamentul Stiintele comunicarii din cadrul Facultatii de Stiintele Comunicarii este format din cadre didactice cu dovedite competente stiintifice, dar care au si o experienta practica pentru fiecare domeniu de predare.

Cadre didactice

Conf.univ.dr. Elena Banciu - Decan
Lect.univ.dr.Iulia Anghel - Director de Departament
Prof.univ.dr. Odette Arhip
Conf.univ.dr. Merima Petrovici
Conf.univ.dr. Adela Fekete
Lect.univ.dr. Cornel Darvasan
Lect.univ.dr. Ana-Maria Birtalan
Lect.univ.dr. Flavius Pana


Conf.univ.dr. Elena Banciu - Decan
e-mail: elena.banciu@ueb.education

Discipline predate:
- Gandire critica
- Retorica si argumentare
- Etica aplicata in comunicare
- Legislatie in domeniul comunicarii
- Deontologia comunicarii
- Comunicare politica
- Relatii si comunicare cu presa
- Reglementari juridice si deontologice privind relatiile publice
- Comunicarea cu mass-media
- Marketing politic
- Elaborarea lucrarii de disertatie


Lect.univ.dr. Iulia Anghel - Director de Departament
e-mail: iulia.anghel@ueb.education

Discipline predate:
- Redactarea materialelor de PR
- Campanii de relatii publice
- Metode si tehnici de cercetare si de redactare in stiintele comunicarii
- Practica de specialitate


Prof.univ.dr. Odette Arhip
e-mail: odette.arhip@ueb.education

Discipline predate:
- Introducere in teoria comunicarii
- Istoria comunicarii
- Strategii de comunicare eficienta
- Semiotica


Conf.univ.dr. Merima Petrovici
e-mail: merima.petrovici@ueb.education

Discipline predate:
- Introducere in publicitate - Campanii de publicitate
- Comunicare didactica
- Relatii publice in social. Relatii publice sectoriale.
- Creativitate in PR si publicitate


Lect.univ.dr. Cornel Darvasan
e-mail: cornel.darvasan@ueb.education

Discipline predate:
- Comunicare nonverbala
- Elaborarea unui produs de relatii publice cu ajutorul mijloacelor audio/video
- Fundamente ale sistemului mass-media
- Comunicare interpersonala
- Elaborarea de produse de relatii publice cu mijloace RTV


Lect.univ.dr. Ana-Maria Birtalan
e-mail: ana-maria.birtalan@ueb.education

Discipline predate:
- Strategii conversationale in limba engleza
- Limba engleza de specialitate
- Strategii conversationale in limba engleza


Lect.univ.dr. Flavius Pana
e-mail: flavius.pana@ueb.education

Discipline predate:
- Multimedia
- Comunicare interna
- Aplicatii multimedia în relatii publice si publicitate
- Elaborarea unui produs de relatii publice cu ajutorul calculatorului
- Sociologia comunicarii
- Etica aplicata in comunicare
- Tehnici de editare si redactare în relatii publice
- Practica de specialitate


 

Evaluarea cadrelor didactice de catre studenti